Warsztaty z igłą i nitką


Kształtowanie sprawności manualnej dzieci jest bardzo ważne, szczególnie w pierwszych latach życia kiedy to motoryka rozwija się w szybkim tempie i dziecko potrzebuje ćwiczeń by przygotować się do trudnej dla jego wieku nauki pisana.

Oferowane warsztaty z igłą i nitką rozwijają sprawność manualną dziecka, uczą precyzji i koordynacji ruchowej. Takie zabawy bardzo pomagają w późniejszej nauce pisania. Dzieci nie mają problemu z właściwym trzymaniem długopisu i kreśleniem liter czy rysowaniem. Zabawy w projektowanie znakomicie pobudzają wyobraźnię i wyzwalają pomysłowość. Dziecko samo tworzy coś zupełnie nowego, jest twórcą i może urzeczywistniać wytwory swojej wyobraźni. Taka zabawa daje bardzo wiele radości i satysfakcji. Wyszywanie, zszywanie, przewlekanie nici uczy koncentracji, skupienia i obserwacji. Wykorzystywane podczas zajęć pomoce dydaktyczne wspomagają receptory dotyku, czyli ćwiczą dłoń, przygotowując ją do wykonywania coraz bardziej precyzyjnych czynności np. przewlekanie nitki przez dziurkę igły.


CEL WARSZTATÓW: Głównym założeniem zajęć jest rozwijanie sprawności manualnych i potencjału artystycznego uczestników. Ważna jest także panująca podczas nich atmosfera, którą cechuje swoboda w realizacji własnych pomysłów. Sposób prowadzenia warsztatów nie ograniczają dziecięcej wyobraźni ale pobudzają dziecko do kreatywnego działania, którego efektem jest poczucie satysfakcji z samodzielnego tworzenia.


DLA KOGO? Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym ( 3 – 6 lat)


JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA? Zajęcia są oparte na zabawach, z wykorzystaniem własnoręcznie przygotowanych, oryginalnych pomocy dydaktycznych, wprowadzających w świat krawiectwa. Dzięki sensorycznym doświadczeniom dzieci mają okazję poznać różnorodność wzorów, faktur, kolorów i struktur tkanin. Ponadto, dzieci zapoznają się z zawodem krawca, uczą się jego warsztatu pracy wraz z najważniejszymi atrybutami. Efektem zajęć jest samodzielnie wykonana praca dostosowana do wieku i możliwości uczestników. Począwszy od prostych przeplatanek, poprzez przyszycie guzika, po samodzielnie zaprojektowanie maskotki, poduszki a także innych ozdób i dekoracji.


W OFERCIE:

  • „Robótki ręczne” – ćwiczenia z zakresu małej motoryki. Przyszywanie guzików, próby wyszywania prostych ściegów, cięcie tkanin,
  • „Dzieciaki na warsztat”- Warsztaty okolicznościowe – organizowane na specjalne okazje takie jak Święta Bożego Narodzenia, Walentynki, Dzień Babci i Dziadka, Wielkanoc, Dzień Mamy i Taty. Tematyka i efekt końcowy zajęć ustalane są indywidualnie.

Oferta skierowana jest głównie do placówek przedszkolnych.
Zainteresowanych współpracą zapraszam do kontaktu.